Výhody virtuálního sídla oceníte zejména ve chvíli, kdy začínáte podnikat a nemáte peněz nazbyt.
Podnikáte v oboru, který nevyžaduje založení fyzického sídla a pronájem kancelářských prostor? Nebo se jen chcete „přestěhovat“ na lepší adresu? Pokud je vaší odpovědí „ano!“, je pro vás možnost zřízení tzv. virtuálního sídla tou nejlepší.
V následujícím článku se dozvíte, jaké výhody takové sídlo nabízí, jaké doplňkové služby můžete požadovat, nebo na co si dát pozor při jeho výběru.
VÝHODY VIRTUÁLNÍHO SÍDLA, ANEB KDYŽ SKUTEČNOU KANCELÁŘ NEPOTŘEBUJETE
Jsou oblasti podnikání, které nevyžadují žádný nebo téměř žádný prostor k podnikání. Může se jednat např. o poskytování poradenských, finančních nebo IT služeb. Jelikož zákon ale vyžaduje, aby firma měla sídlo, je ideálním řešením právě to virtuální, které nabízí:
- ÚSPORU NÁKLADŮ na případný pronájem kancelářských prostor – „pobyt“ na registrované adrese totiž stoji pouze zlomek ceny skutečného nájmu
- LUKRATIVNÍ ADRESU, která vaší firmě poskytne tu správnou prestiž a serióznost, přiláká zákazníky a třeba dopomůže i k uzavření lepších obchodů
- MENŠÍ PRAVDĚPODOBNOST KONTROLY ze strany správních orgánů. Firem je totiž hodně, a tak je malá šance, že zrovna ta vaše bude ke kontrole vybrána
- RYCHLOST PŘESUNU DO VIRTUÁLNÍHO MÍSTA – až se budete chtít „přestěhovat“ na pro klienty solidnější a lepší adresu, půjde pouze o několikaminutovou záležitost.
POKUD SI POTRPÍTE NA SOUKROMÍ
Máte-li rádi soukromí a neradi mícháte profesní život s tím osobním, imaginární sídlo vám rovněž poskytne:
- ANONYMITU – jeden podnik se totiž ztratí mezi tisícovkou dalších,
- ODDĚLENÍ SOUKROMÉHO A PRACOVNÍHO ŽIVOTA – až vás bude někdo shánět v souvislosti s vaším podnikáním, půjde na adresu virtuálního sídla, a nebude vám klepat na dveře bytu nebo domu.
DOPLŇKOVÉ SLUŽBY JAKO BONUS K LUKRATIVNÍ ADRESE
Kromě základní služby – pronájem adresy pro účely registrace sídla, si můžete u poskytovatele zažádat i o další, doplňkové služby, které vám podnikání usnadní. Jedná se zejména o:
- možnost přeposílání pošty, která vám bude na registrovanou imaginární adresu chodit,
- správu administrativy spojené s podnikáním,
- pronájem potřebných zasedacích místností pro obchodní schůzky,
- vyřizování telefonátů a faxů,
- virtuální asistentky – pomocnice, které pracují online a pomohou vám s potřebnou administrativou a dalšími úkony,
- možnost využití reálné kanceláře.
3 VĚCI, NA KTERÉ SI DEJTE POZOR
- Důležité je, vybrat si adresu, na které nesídlí další tisíce firem. V opačném případě totiž pro úřady vypadáte podezřele, pro své klienty ztrácíte na atraktivitě a na obchodní partnery děláte špatný dojem.
Jak se říká, méně je někdy více. Vybírejte proto méně
frekventované a využívané adresy.
- Zjistěte skutečného majitele budovy.
Je jím zároveň i provozovatel, nebo se jedná o třetí osobu?
Může se totiž stát, že dojde k prodeji budovy a vy přijdete o své sídlo, pokud nebudete mít uzavřenou smlouvu s tím „správným“ člověkem.
- Před tím, než si virtuální prostory pronajmete, zajděte si na prohlídku. Ať pak nejste překvapení, že jste si místo moderní kanceláře pronajali místnost ve sklepě.
Atraktivita virtuálních sídel stále stoupá. Hlavním důvodem jsou pořád rostoucí ceny nemovitostí a nájmů a spousta výhod uvedených výše, které tato možnost „sídlení na dálku“ nabízí. Jako nájemci této služby můžete po poskytovateli také požadovat další doplňkové služby. Po přečtení tohoto článku, se už rozhodně nenecháte napálit, protože víte, na co si dávat pozor při hledání toho správného virtuálního sídla pro vás.
A co vy? Využíváte nějaké virtuální sídlo nebo o něm třeba uvažujete? Napište nám do komentářů, jak tento nový trend vnímáte, příp. jaké s ním máte zkušenosti.