Kariéra

Ženy se nemusí bát studia MBA

V počátcích mu lidé nevěřili, dnes už je ale jasné, že MBA není ztrátou času a peněz. Studium MBA vám dá víc než knížky a informace z internetu. Existují reálné důkazy, že zlepšuje uplatnění absolventů na zajímavých pozicích, s čímž souvisí i vyšší platové ohodnocení. Přesto se do školy hrnou převážně muži.

S postupnou emancipací pronikají ženy do řady odvětví. Ačkoliv stále existují obory, kde jsou spíš považovány za raritu, byznys mezi ně nepatří. Ženy se v něm postupně usídlují. Ve světě je mnoho firem, jejichž nejvyšší pozice zastávají právě ony. Proč by tedy žena nemohla zvýšit svou kvalifikaci pomocí MBA?

Titul MBA je prospěšný komukoliv nezávisle na pohlaví. Pomůže k restartu kariéry, přivane vám do života nové lidi, otevře dveře do světa, ukáže nové možnosti. Pro ženy má ještě jednu specifickou výhodu: naučí prosadit se mezi muži. Ti tvoří stále ještě nadpoloviční většinu studentů, ale i zde se poměr postupně vyrovnává.

Co studovat?

Program MBA má různá zaměření, liší se podle školy. Například známá česká Cambridge Business School nabízí deset specializací a jeden online studijní program. Ženy nejčastěji volí obecnější manažerský program Management s Leadership nebo specializovanější Marketing a Public Relations a Personální management, populární je i zaměření na veřejnou správu na zdravotnictví.

Dá se to stíhat

Pro ženy je studium o to náročnější, že nemusí jen chodit do práce a učit se. Navíc k tomu přibývá ještě povinnost starat se o rodinu, vařit, uklízet. O to víc ocení flexibilitu studia, která jim umožňuje připravovat se většinu času individuálně. MBA program lze studovat podle vlastních časových možností. Většina studia, které trvá rok, probíhá formou e-learningu. Je jen na konkrétních studentech, kdy se rozhodnou přihlásit do e-learningového systému a vzdělávat se. Osobní setkání proběhnou za dva semestry čtyřikrát, s lektory je možné komunikovat a individuálně konzultovat probíranou problematiku elektronicky.

I ženy mají právo budovat kariéru a vzdělávat se. Věřte nebo ne, je to možné skloubit s rodinným životem. MBA je ta správná cesta.

 

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + twelve =