Krása

Šperky – důležitá maličkost

Všimla jste si někdy, kolik času Vám zabere každodenní výběr správného šperku? Pokud mohu mluvit za sebe, tak největší problém jsou pro mne náušnice. Nemám jich až tak mnoho, ale mohu je v podstatě rozdělit do několika skupin:

  • Kroužky
  • Pecky
  • Visací

 

No a pak ještě také do takzvaných podskupin, kdy je rozděluji na to, z jakých jsou materiálů a barev. Zjistila jsem, že si šperky na sebe, vybírám nejenom podle oblečení a samozřejmě nálady, ale také hodně podle účesu. Když máte třeba vyčesaný drdol, tak by byl přeci hřích, nevzít si na sebe zrovna takové visací. Krásně v nich vynikne Vaše šíje. Jsem drobné postavy a proto tenhle tip můžu mít jenom jemný a decentní, ale vždy jsme záviděla ženám,které si mohou dovolit třeba velké,výstřední kruhy. Když pokukuji po výlohách ve zlatnictví, tak si vždy představuji, jaké bláznivé modely bych si pro sebe koupila, kdybych je mohla nosit.

Pokud jdete naopak někam na procházku, nebo sportovat, tak se hodí nejlépe pecky. Jsou nenápadné, nepřekáží, ale přesto splní svůjchain-64704_640 účel. Poslední dobou pozoruji, že jsou především u mladších děvčat v oblibě pecky pestrobarevné s různými tvary a motivy. Převážně z umělé hmoty nebo například pryže.

Těch materiálů je velká spousta a vybrat si musí bezpodmínečně každý.
Teď jsem třeba viděla hezké výrobky z mušlí, nebo dokonce z kokosové kůry. Člověk by nevěřil, kolik zajímavých a nápaditých věcí dokáže někdo vymyslet.
A pokud tyhle věci umí někdo nosit a hezky je kombinovat, tak může udělat i za pár peněz velkou parádu.

Přiznám se, že jsem do teď dávala přednost stříbru a zlatu a že 90% mých šperků se skládá z těch, které jsme dostala k nějaké příležitosti. Nejoblíbenější kousky v mé šperkovnici jsou ty blýskavé s kamínky. Mám ráda totiž třpytivé věci, těch mám nejvíc.

Když si to tak vezmu, šperky, ať už jsou to náušnice, řetízky či prsteny jsou pro mě velice osobní záležitostí a výběr, byť pro obyčejnou, každodenní příležitost je pro mě velice důležitý. Mohu tedy své poklady rozdělit pouze do dvou kategorií:

 

Ty které jsem dostala:

-blýskavé s kamínky a především s určitým soukromým charakterem, vázaným na člověka, který mi je daroval.
Tyhle cennosti si vybírám vždy podle nálady.

Ty které jsem si koupila sama:

-i bezcenné cetky, které si ale kupuji cíleně a při nošení se nechávám ovlivnit hlavně barvou svého momentálního oblečení.

Pokud máte milé dámy stejný problém s výběrem těchto důležitých maličkostí, přeji Vám, abyste měla při výběru vždy šťastnou ruku, a aby i ten nejmenší a nejlacinější šperk na Vás vypadal skvostně.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + 6 =