Životní styl

Módní hříchy

Ačkoli skoro v každém časopise nebo webu zaměřeném na ženy najdeme rubriku módní policie, stále se na ulicích setkáváme s lidmi, kteří si hlavu s tím, co nosí evidentně vůbec nelámou. Dnes je sice povoleno téměř vše, ale nepřehánějte to. Vyhněte se i vy módním faux-pass.

Viditelné spodní prádlo

Někteří muži to možná ocení, ale tanga lezoucí z nízkých bokovek ve skutečnosti příliš sexy nejsou. Zvlášť v místech, kde by se měl dodržovat alespoň nějaký dress-code. Co se týče prosvítající podprsenky, dávejte pozor, ať je pěkná a má správnou velikost. Do triček s volnými zády nebo vázací za krk nepatří obyčejné podprsenky.

Falešné módní značky

Ačkoli je to naprosto „out“, mnoho žen si pořád myslí, že se to nepozná. Navíc si o vás ostatní budou myslet, že jste povrchní. Není žádná hrůza, že zrovna nemáte peníze na pravou kabelku od Vuittona. I levnější butiky mají pěkný výběr.

Oblečení nehodící se k vaší postavě

Ani silnější ženy nemusí nosit neforemné „pytle“, naopak, opticky rozšiřují ještě víc. Ale úzké oblečení vaše faldíky také zvýrazní. feet-15573_640Kupujte, co je pohodlné. A štíhlé by měly dávat pozor, aby v topech odhalujících bříško, byť vypracované, nevypadaly lacině. Čapek kdysi řekl: „Nic nemůže lákati než to, co je zakryté a nezjevné.“

Ponožky v sandálech

Snad každý to ví, ale pořád je vídáme. Ponožky nepatří do žádné otevřené obuvi ani do lodiček.

Igelitky a ledvinky

Ledvinky jsou praktické, ale hodí se spíš na výlety do přírody. Igelitky na nákup nevadí, ale mnoho Čechů je nosí jako zavazadlo a cizincům to přijde legrační.

 

Mohlo by zaujmout...

1 Comment

  1. Podobne to platí aj u nás. Ľudia vedia, že je to niečo faux pas , ale netrápi ich to. Igelitka je klasikou a ponožky tiež, stačí zájsť do dovolenkového autobusu a hneď vidíte xy ľudí s ponožkami v sandáloch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine + 2 =