Zámek Vranov nad Dyjí
Děti

Dovolená na Vranovsku potěší nejen vaše děti

Mnoho rodin letos zůstává z finančních důvodů doma, místo zahraniční dovolené, ale je to škoda, protože člověk může trávit dovolenou i v tuzemsku třeba na Vranovsku, které nabízí opravdu pestré kulturní, historické a sportovní vyžití. Vezměte s sebou děti, protože se rozhodně nudit nebudou. Na Vranovsko vzpomínám moc rád, protože jako dítě, jsem se naučil plavat právě na vranovské přehradě a od té doby jsem tento region navštívil několikrát.

Ideální dovolená pro rodiny s dětmi

Co vás napadne, když se řekne Vranovsko? Určitě jedna z věcí bude nádherná Vranovská přehrada, kterou můžete využít nejen ke koupání a slunění se na vyhřátých plážích, ale také k vodním sportům jako jsou třeba šlapadla, elektrický člun nebo windsurfing. Pro děti se však nezapomenutelným zážitkem stane jistě plavba lodí. Výlet lodí nyní můžete kombinovat i s Vranovsko je ráj pro rodiny s dětmiVranovsko je ráj pro rodiny s dětmicykloturistikou, protože není třeba kolo nechávat na břehu, ale můžete jej vzít na palubu výletní lodi. A pokud máte spíše ratolesti, které si rády hrají vezměte je do kempu u Vranovské přehrady, kde je pro ně připraven dětský koutek, hry, soutěže, letní kino nebo loutkové divadlo.

Děti ale milují také hrady a zámky a ostatně my dospělí také že…Proto, až zavítáte do vranovského regionu nezapomeňte navštívit hrad Bítov, který má kořeny již v 11 století. To děti ale neohromí tak, jako tajemná hladomorna nebo expozice vycpaných zvířat. Nesmíte zapomenou však také na nádherný zámek Vranov nad Dyjí, který je postaven na skále a je jasnou dominantou okolní krajiny. Do Znojma to není z Vranova daleko. Ale proč se tam vydávat? Kromě dobrého vína, které však najdete po celém regionu je Znojmo známe svým rozsáhlým podzemím, které čítá několik kilometrů spletitých chodeb. Věřte, že tento výlet potěší i děti, neboť zrovna pro ně jsou v podzemí připraveny různé pohádkové postavy.  Nudit se nebudou ani dospělý, protože podzemí můžete navštívit v mnohem náročnější podání, kde na konci prohlídky budete rádi, že to již máte za sebou.

Kde se ubytovat?

Abyste viděli pokud možno vše, co Vranovsko nabízí je nutné zde strávit několik dnů. Za jeden den prostě vše neuvidíte, a i kdyby se vám to náhodou podařilo jistě si to tak neužijete jako když zde pár dní porelaxujete a budete mít na vše dostatek času. Využít můžete ubytování na vranovské přehradě. Ideální jsou místní penzionky, které jsou spíše domácího charakteru. Ideální je také ubytování ve Vranově nad Dyjí, protože odsud budete mít na dosah ruky řadu zajímavých výletů a to jak v tuzemsku, tak i za hranicemi v Rakousku.

Ať už budete ubytování v kterémkoliv z příjemných penzionů přejeme vám především krásné počasí a ještě lepší zážitky z vaši dovolené ve vranovském regionu.

Mohlo by zaujmout...

1 Comment

  1. VeVe says:

    Tak na Vranov jezdím každoročně, takže můžu potvrdit, že je tam opravdu nádherně a vřele doporučuji si tam udělat dovolenou 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 + 6 =