Výživa

Bio kokosový olej

Pokud se alespoň trochu zajímáte o své zdraví, snažíte se dodržovat správnou životosprávu a jíst zdravě, tak označení bio na potravinách pro vás není ničím cizím. V posledních letech se stalo zcela běžným to, že v supermarketu, ale i v malém místním obchůdku najdete sekci, kde jsou pouze bio výrobky.

Nevíte přesně, jaký je rozdíl mezi normálními potravinami a biopotravinami? Biopotraviny jsou potraviny ekologické. Pokud si půjdete koupit například jablka, tak pravděpodobně budou oba druhy hezké, lesklé a bez kazů. Oba druhy obsahují vlákninu, spoustu vitamínů, ale přeci jen je v nich rozdíl. Bio jablka jsou vypěstovaná v zemědělství, které zásadně nepoužívá žádnou chemii, nijak nehubí plevel, ale spíše se snaží střídat různě plodiny na svých polích, aby předešli zbytečnému množení plevele nebo plísní.

coconut-60395_640Řešíte-li i to, jak na vaše tělo působí tuky, oleje apod., tak byste mohli vyzkoušet kokosový olej. V posledních letech je absolutním hitem v západní Evropě. Některé bio kokosové oleje využijete nejen ve studené kuchyni, ale také na vaření, smažení, pečení a dokonce i fritování. Pokud bio kokosový olej budete pečlivě filtrovat, bude možné ho využít i na padesát smažení. Kokosový olej je velice snad stravitelný, má vysokou kvalitu a velice přijatelnou cenu. Bio kokosový olej je lisovaný za studena, takže díky tomu si zachovává veškeré vitamíny, užitečné látky a vše, co v sobě má zdravého. Pokud trpíte vysokým cholesterolem, určitě ho zkuste, protože snižuje hladinu špatného cholesterolu a zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu. Kokosový olej také působí blahodárně na pleť, která potom nestárne tak rychle a je výborný na střevní mikroflóru. Kokosový olej vám dodá spoustu energie, také se rychle vstřebává, takže se vám neukládá tolik do tuku jako ostatní oleje. Má velice lahodnou chuť s nádechem exotiky, takže vaše jídlo díky kokosovému oleji dostane zajímavou chuť. Také obsahuje spoustu minerálů, vitamínů, neusazuje se v cévách, takže je neucpává a je vhodný k používání při dietách.

palm-16781_640Také ho můžete použít v kosmetice. Pokud potřebujete dodat pokožce krásný vzhled, aby byla jemná a zdravá, není nic jednoduššího, než na ještě vlhkou pokožku nanést bio kokosový olej. Zkuste kokosový olej a už ho budete používat pravidelně.

Mohlo by zaujmout...

2 Comments

 1. Dáša says:

  Moc krásný článek, musím souhlasit. Taky jsem si jej koupila a jsem velmi spokojená, néjen že nádherně voní, můžu si s ním namazat pokožku i konečky vlasů. Orestovaná zelenina na kokosovém oleji, palačinky, špaldové karbanátky… no hotová mňamka! Jídlu dodá uplně jiný šmak, jen je škoda že je pouze v 300ml balení. Mám dobré zkušenosti s tímto http://www.biosfera.cz/kokosovy-olej-panensky-bio-300-ml-i1773 určitě to nejsou vyhozené peníze.

  1. SonykJ says:

   Děkuji za pochvalu a za dobrý tip 🙂
   autorka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × three =