Móda

Cibulový systém oblékání platí v zimě i na dolní polovině těla

S příchodem prosince se venku udělala konečně pořádná zima a ukázal se dokonce první sníh. S tímto se pojí taky pořádné vybavení dětského šatníku. Mnozí rodiče už přešli na tzv. cibulový systém oblékání, a to zejména v horní části těla. Děti ale jistě ocení, když vrstvení zavedete i ve spodní části těla.

Co to znamená?

Cibulový systém oblékání je založen na principu vrstvení, které potom dětem dovoluje jednotlivé vrstvy jednoduše přidávat či ubírat. Většina lidí už v zimě volí na těle několik vrstev, hřejivou, izolační, proti větru, proti chladu a další. U dolních končetin to ale dospělí ani u dětí příliš neřeší. Přitom je velmi výhodné a jednoduché vrstvení uplatnit i tady.

Proč je to praktické?

Výhod je hned několik. Jednak můžete snadno sundat spodní vrstvu, ale taky kdykoliv přidat horní nebo ji vyměnit za více vyhovující verzi. Například vyjdeme na výlet a je poměrně chladno, ale neprší. Oblečeme děti do softshellových kalhot a pod ně dáme legíny. Později se teplota zvedne, ale začne nepříjemně pršet. Snadno jen stáhnete softshellovou vrstvu a vyměníte ji za pogumované kalhoty proti dešti. Spodní vrstva ale zůstane a gumové kalhoty nebudou nepříjemné dítěti na holém těle.

Jak na to?

V případě dolních končetin můžeme u děti zvažovat v chladném počasí dvě až tři vrstvy. Úplně na těle mohou být legíny nebo punčocháče. Praktičtější jsou ale legíny či podvlíkačky a ponožky, protože ty v případě promočených bot snadno vyměníte. V případě, že je velká zima, můžete tenké legíny změnit třeba za chlapecké nebo dívčí zimní legíny, které jsou ušité z hrubšího materiálu.

Na legíny pak ideálně přijde nějaká krycí vrstva, kterou přizpůsobíme počasí. Může to být šusťák, softshell nebo třeba nepromokavé kalhoty do deště. Softshell a nepromokavé kalhoty jde klidně ještě zkombinovat v případě deště. Plyne z toho jednoduchá poučka, raději, než tlusté klasické oteplovačky zvolte na vycházku cibulový systém a do batůžku třeba jen přihoďte nepromokavou vrstvu.

Mohlo by zaujmout...