Podnikání

Zjistěte, jak vakuové přísavky vhodně uskladňovat a ošetřovat, abyste maximálně prodloužili jejich životnost

Seznamte se se všemi bezpečnostními podmínkami a tipy, jak prodloužit životnost vakuových přísavek. Pokud by se u nich objevily známky mechanického poškození, nebylo by možné se na ně dále spolehnout a pracovat s nimi. Jejich poničení je nezbytné předcházet vhodnou údržbou a pravidelně prováděnými kontrolami. Z článku zjistíte také k jakým účelům a na jaké povrchy je možné vakuovou techniku použít.

Vhodná údržba vakuových přísavek

Pravidelnou údržbou po každém použití techniky budete předcházet mechanickému poškození přísavek a výrazně prodloužíte jejich životnost.

Vakuovou techniku uskladňujte na bezpečném místě a v ochranném obalu, který bude přístroj chránit před prachem, UV zářením, chladem i dalšími vlivy.

Před uschováním přístroj vždy důkladně očistěte. Použít můžete přírodní přípravky, které jsou šetrné, ale zároveň i účinné. K očištění povrchu Vám bude stačit voda s malým množstvím saponátů.

Jednou až dvakrát ročně by měly všechny přístroje projít revizní kontrolou, při které je zkoumán technický stav kompetentní osobou.

Velké množství dodavatelů Vám zakoupené zboží doručí, ale rovněž se postarají také o servis a případné opravy. Neváhejte této možnosti využít. V rámci servisní prohlídky jsou rovněž přístroje rozebrány na malé části a důkladně vyčištěny.

Bezpečnostní doporučení

  • S přístrojem nepracujte v případě silného větru a deště.
  • Před zahájením práce je nutné provést vizuální kontrolu, při které se obsluha přístroje přesvědčí, že se nikde nenachází nečistoty, voda a přísavky nejsou nijak poškozeny.
  • Než budou přísavky přitlačeny, musí se rovněž zkontrolovat vrchní strana manipulovaného předmětu. Nesmí na něm být prach a jiné nečistoty.
  • Vždy respektujte doporučené teplotní podmínky a techniku v ideálním případě používejte jen při teplotě mezi 0°C – 40°C.
  • Přísavky přitlačte vždy na místo, kde je těžiště břemene.
  • V případě, kdy má manipulovaný předmět hmotnost odpovídající maximální nosnosti přístroje, je nutné použít větší počet přísavek.

Hygienické normy pro manipulaci s břemeny.

Princip fungování a oblasti využití vakuových přísavek

Veškerá vakuová technika využívá energie podtlaku neboli vakua. Pomocí podtlaku je vytvořena síla nezbytná k uchopení a přemístění předmětu. Vakuové přísavky jsou k povrchu břemene přitlačeny kvůli působení okolního atmosférického tlaku. Nejčastěji jsou vyrobeny z kaučuku, který tvoří gumu.

Přísavky představují snadné, spolehlivé a bezpečné řešení při manipulaci s předměty s různou povrchovou úpravou a rozměry. Vakuová technika se hojně uplatňuje také ve výrobě a průmyslu při automatizaci. Používají se ve stavebnictví, při stěhování a v domácnostech. V kombinaci s jeřábem umožňují zasklívání ve vysokých výškách.

Jaké parametry je nutné zohlednit při výběru konkrétního druhu vakuových přísavek

  • Povrch a tvar manipulovaného předmětu
  • Přemisťování v horizontální / vertikální poloze
  • Způsob připojení přísavky na povrch břemene

Jednotlivé druhy se od sebe neliší pouze tím, na jaké povrchy jsou vhodné, ale také maximální nosností, životností a teplotní odolností.

Teď už víte, že vhodným skladováním, pravidelným čištěním, kontrolami a servisem můžete výrazně prodloužit životnost vakuových přísavek a zamezit jejich mechanickému poškození. Uvedli jsme bezpečnostní doporučení, která byste měli následovat před začátkem i v průběhu manipulace. Teď už víte, v jakých oblastech se vakuové přísavky nejčastěji používají. Mnoho lidí si myslí, že se hodí jen k manipulaci se sklem, ale opak je pravdou. Jsou vhodné i v případě celé řady dalších materiálů, mezi které se řadí například kámen, cihly, dřevo, papír a karton.

Postarali byste se o údržbu sami, nebo byste raději oslovili kompetentní osobu, která by prováděla pravidelné kontroly technického stavu i servis?

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × five =