Cestování

Vydejte se letos k Máchovu jezeru za historií, tajemnem či na festival

Hynku, Viléme, Jarmilo. Kdo si na toto notoricky známé zvolání nepamatoval ze svých školních let. Máchovo jezero je neodmyslitelně spojeno právě s příběhem Máje a také s životem samotného Karla Hynka Máchy. Nenechte se ale zmýlit, nejde jen o místo svázané s historií. Zažijete tu i spoustu moderních akcí.

Okolí Máchova jezera je vyhledávanou oblastí. Na dovolenou sem zejména v létě míří jak mladé páry, tak rodiny s dětmi. Někteří si chtějí užít aktivní dovolenou, další touží po troše romantiky v oblasti plné krásných hradů, zámků a tajemství.

Zažijete vodní radovánky

Plánujete-li se do oblasti vydat, sežeňte si přímo chatky Máchovo jezero, ať to máte blízko k vodě. U jezera to žije od rána do večera. Zvládnete opalování, vodní dovádění, plavání i nejrůznější vodní sporty. A taková párty na břehu či na lodi také není k zahození.

Užijete si aktivní dovolenou

Oblast je doslova protkaná cyklostezkami a turistickými trasami pro výletníky. Příroda v severních Čechách je skutečně nádherná, ať už chodíte po svých, půjčíte si kolečkové brusle nebo třeba kolo. Dovolená v přírodě pryč od shonu velkoměst ještě nikdy nikomu neuškodila.

Zakusíte odvahu na hradě

Okolo Máchova jezera se nachází hned několik hradů a zámků: Bezděz, Houska, Sloup v Čechách, Zákupy, Zahrádky a Dětenice. Všechny jsou překrásné a na několika z nich můžete zažít i trochu adrenalinu. Jsou opředené legendami, občas se pořádají noční prohlídky, a někde je dokonce možné strávit noc.

Zažijete moderní hudbu

Každoročně se u Máchova jezera koná rovněž známý festival moderní elektronické hudby Finlandia Mácháč. Letos to bude 24.-25. srpna. Jestli tedy toužíte po jedinečných zážitcích z tanečního plážového open air festivalu, tuto akci si nesmíte nechat uniknout.

Večer padnete do postele

Do chatky nebo penzionu budete chodit prakticky jen za účelem přespání, takže na jeho výběru vlastně až tolik nezáleží. Pokud toužíte po cenově dostupném ubytování ve čtyřlůžkových chatkách s chladničkou, společným sociálním zázemím, venkovním ohništěm a možností polopenze či plné penze, zkuste Staré Splavy a chatovou osadu Elite u Máchova jezera. Více informací najdete zde: http://www.elite-stare-splavy.cz/ubytovani.html.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − 1 =