Životní styl

Vychutnejte si hudbu díky kvalitním sluchátkům. Jaké jsou možnosti při jejich výběru?

Poslech hudby se zdaleka nemusí omezovat jen na prostor domácnosti. Díky moderním technologiím máte možnost si pustit svoji oblíbenou kapelu či interpreta, případně se podívat na nějaký film, seriál a klip na internetu prakticky kdykoliv a kdekoliv. Stačí mít mobilní telefon s funkcí přehrávače, potažmo MP3 nebo MP4 přehrávač a další podobná zařízení. K tomu, abyste měli patřičné soukromí a zároveň nerušili okolí, nezbude vám zřejmě nic jiného než si pořídit sluchátka. Jaké jsou v této oblasti možnosti?

Drátové versus bezdrátové modely

Máte-li rádi klasiku a chcete spíše levnější řešení, pravděpodobně zvolíte klasická drátová sluchátka. Mohou ale mít několik nevýhod. Při určitých pohybech vás může kabel, který spojuje sluchátka s mobilem, značně obtěžovat. Rovněž je potřeba počítat s tím, že kabely těchto sluchátek jsou zpravidla dlouhé jen metr, maximálně o trochu více, takže telefon musíte mít neustále po ruce.

Daleko efektivnějším a možná i efektnějším řešením jsou bezdrátová sluchátka. Jsou obvykle se zařízením propojena jen pomocí bluetooth, přestože některá bezdrátová sluchátka přes hlavu je v případě nutnosti možné rovněž propojit i klasickým kabelem, například v okamžiku, kdy se vybijí a nemáte možnost je znovu rychle nabít. Velkou předností bezdrátových variant je dosah, běžně mohou fungovat i na vzdálenost 10 a více metrů od telefonu, aniž by došlo k přerušení přehrávání hudby.

Jak je to se sluchátky pro iPhone telefony?

Jestliže používáte iPhone, mějte na paměti, že tato zařízení vyžadují vlastní typ sluchátek. Pořídit se dají takzvané AirPods, což jsou moderní varianty sluchátek, jež jsou určené právě pro telefony s operačními systémy iOS, případně macOS. Počítejte i s tím, že vyjdou dráž nežli neznačková bezdrátová sluchátka, jež se dají zprovoznit pro všechna zařízení s bluetooth systémem.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen + eight =