Domov

Teplé večery se blíží! Máte nachystaný zahradní nábytek?

Ačkoliv RegioJet chystá vlak do Chorvatska a hranice s některými státy budou jistojistě otevřené, mnozí Češi už změnili plány. Zůstanou raději doma. Dovolenou si užijí v českých kempech, v přírodě nebo doma na zahradě. Víte, že dokonce stoupla poptávka po zahradních bazénech?

Na dovolené strávené doma není nic špatného. Nicméně i pokud se nakonec někam vypravíte, jistě si budete čas od času chtít sednout na zahrádku, něco dobrého si ugrilovat nebo si na sluníčku dát odpolední kávičku. A k tomu potřebujete také kvalitní zahradní nábytek.

Plastovým židlím a stolům již odzvonilo

Byly doby, kdy jste je mohli spatřit snad na každé české zahradě. Tyto časy jsou už naštěstí pryč. Aktuálně neváháme připlatit si za kvalitu. Na plastu samozřejmě není nic špatného, i plastové zahradní židle či stoly mohou vypadat vkusně. Ne však ty, které koupíte v hypermakretu. Zaměřte se raději na kvalitnější vybavení od prodejce nábytku.

Ostatně, když už jsme u toho plastu, on je na venkovní použití velice vhodným materiálem. Dobře odolává dešti i slunci. S ostatními materiály to tak snadné není. Dřevo nebo ratan vypadají parádně, ale po čase mohou ztrácet na svém původním vzhledu, když se o ně nebudete dostatečně starat. Samozřejmě existují různé ochranné nátěry, ale jedno je jasné. Buď si vybudujete posezení pod střechou, nebo se o svůj zahradní nábytek budete muset starat.

Na zahradu patří i lehátka a sedačky

Stůl se židlemi je skvělý na večerní grilování. Na odpolední posezení se vám ale možná budou více zamlouvat zahradní houpačky, houpací sítě, lehátka či sedačky. Tohle všechno si můžete ven postavit. Houpačky obvykle mívají vlastní stříšku a ostatní nábytek skryjete třeba pod altán. Pokud máte místo ve sklepě nebo zahradní chatce, nabízí se také možnost nábytek vždy uklízet, když ze zahrady odcházíte. Minimálně letos, když budete mít nábytek nový, se o něj jistě budete vzorně starat, aby dlouho vydržel. Vyberte si ten svůj vysněný na Atan.cz.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 + eleven =