Životní styl

Poznávejme nová místa levně

Zapadám do škatulky většiny lidí, kteří mezi své zájmy řadí výlety a cestování. Rád poznávám nová místa jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Leč se potýkám s věčným problémem a tím jsou finance. Když vemu průměrný plat v České republice, tak jsem hluboko pod ním. To není stížnost, jen konstatování, které bohužel trochu brzdí mé cestovatelské vášně. Ale je pravdou, že jsme si s kamarádem po roce svého minipodnikání dokázali našetřit na zahraniční dovolenou u moře, včetně kapesného. Ale ne každý má možnost přivýdělku a tak se logicky při hledání zájezdů dívá po slevách. Po těch jsme se ostatně dívali i my a vyplatilo se.

Dovolená v tuzemsku i za poloviční cenu

A v některých případech i více. Nevěříte? Stačí si pořádně projet celý internet dívat se hlavně na slevy pobytů, které různé agentury nabízejí. Když máte štěstí, narazíte na více než slušné slevy a v případě že cestujete i s partnerem, můžete s klidným svědomím říct, že partner jede vlastně zadarmo. V dnešní době, kdy člověk obrací téměř každou korunu, přijdou masivní slevy vhod každému. Můžeme se na to podívat i s jiné stránky, o co míň zaplatím za samotný pobyt, o to víc si můžu na samotné dovolené dopřát.

Osobně se nebráním žádné dovolené. Mám rád moře, ale klidně si dovedu představit dovolenou, na které týden nebudu dělat nic jiného, než chodit po výletech a to klidně i po horách. Na to, že z výšek nemám zrovna nejpříjemnější pocit, tak musím říct, že hory miluju. Nedělá mě problém jet třeba každý rok na Slovensko do Tater. Zkrátka hory jsou hory a nic je nedokáže nahradit. Slevy cestování se zkrátka vyplatí a vždy přijdou vhod, když vaše finanční situace není zrovna nejlepší.

Letos hory vynecháme, jak už jsem psal výše, jedeme okupovat moře. Minulé dva roky jsme svou dovolenou trávili v Krkonoších a musím říct, že nám tam nic nechybělo. Tak doufám, že to letošní moře nás nezklame.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 + twelve =