Sport

Podle čeho se řídit při výběru hokejových bruslí?

Bruslení patří k nejoblíbenějším zimním sportům. Na ledě se pobaví malé děti i dospěli. Někomu se líbí tento sport opravdu hodně, a proto musí do bruslí investovat. Je však nutné platit za hokejové brusle desetitisíce? Vždy si musíme položit otázku, jak často budeme bruslit.

Zeptejte se sami sebe, jak vlastně umíte bruslit, jak často se budete sportu věnovat a pro jaký účel brusle chcete. Design a cenu nechte až jako poslední parametry rozhodování. Mezi jednotlivými druhy zimních bruslí existují opravdu obrovské rozdíly, a to nejen v pořizovací ceně.

Poraďte se raději s odborníky

Dnes nabízejí prodejci nespočet modelových řad, které se liší použitím materiálů. Hokejové brusle pro žáka, juniora a seniora mají jiné vlastnosti. Pokud se vaše dítko věnuje hokeji profesionálně, je dobré zvolit vyšší modelovou řadu. Nejkvalitnější produkty jsou vyrobeny pomocí inovativních technologií, což poznáte při každém odrazu na ledě. Když si nevíte s výběrem bruslí rady, poraďte se s odborníky na Hokejman.cz.

Nevybírejte podle vzhledu

Obecně by se dalo říci, čím dražší zimní brusle, tím vyšší kvalita. Levnější produkty se hodí na občasnou hru hokeje na vesnickém rybníku, ale pro poloprofesionální a profesionální využití to rozhodně nestačí. Špičkové kousky jsou dokonale vyztuženy, pyšní se pevností, vyšší odolností a lepším nožem.

Zaměřte se na jazyk, podrážku i nůž

Jakmile není bota s jazykem správně zpracovaná, tak postrádá pevnost, výztuhu a pohodlí. Podrážka se podílí na stabilitě při bruslení a v neposlední řadě odvádí vlhkost při hře. Holder je k brusli přinýtovaný a na něj se nasadí nůž. Jeho kvalita je klíčová stejně jako spolehlivost nože čili runneru. Všechny části musejí být vyrobeny z odolných materiálů, nic nesmí tlačit ani dřít do nohy. Jen tak si každý užije komfortní styl bruslení.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × one =