Děti

Ochraňte své děti pořízením správné reflexní vesty

Je přirozeností každého správného rodiče, že se snaží chránit své dítě. Ať už se jedná o zjevná bezpečnostní opatření, jako je zábrana na schodech nebo sedačka do automobilu, vždy se snažíme předcházet situacím, které by mohly vést ke vzniku úrazu. Reflexní vesta má podobný účel. Výrazně snižuje možnost, že dojde k nehodě způsobené tím, že si řidič dítěte nevšimne. Proč jí pořídit a že na tom není nic složitého, se dozvíte právě v tomto článku.

Povinná výbava každého dítěte

Reflexní vesta by se měla stát povinnou výbavou každého dítěte. Ať už chodí samo do školy, jezdí na kole nebo na bruslích nebo se jiným způsobem pohybuje v okolí vozovky při snížené viditelnosti. Reflexní vesta nezabere mnoho místa. Dá se snadno složit do batůžku a neměla by proto chybět žádnému dítěti. Vyrábí se celá řada velikostí a není problém navléknout ji i přes větší zimní bundu.

Zvýšená bezpečnost nejen na okraji vozovky

Právě zimní období, kdy je brzy tma nebo kdy je po ránu v době, kdy dítě jde do školy mlha, je ideální používat reflexní vesty. Spoléhat se pouze na malé detaily nebo reflexní prvky na bundách, čepicích nebo na batohu je nedostačující a vždy bychom se měli snažit vytvořit do možná nejvíce bezpečné podmínky pro dítě. Právě reflexní vesta je dobře vidět zdálky a řidič bude při odrazu světelných paprsků hned upozorněn, že se blízkosti vozovky pohybuje dítě a že tomu má přizpůsobit svoji jízdu.

Reflexní vesta předchází vzniku nešťastných událostí

Když je tma a mlha, často není vidět ani dítě, které zrovna přechází silnici. V případě, že je dítě oblečeno do tmavých barev a nemá na sobě reflexní vestu, je velmi vysoká šance, že se stane neštěstí, protože řidič nestihne včas zareagovat na dítě, které uvidí až v poslední chvíli. Udělejte tedy něco pro bezpečí svých dětí a pořiďte jim reflexní vestu. Jedná se o opravdu drobnou investici v porovnání s tím, jaká nebezpečí hrozí v případě, že dítě žádnou takovou vestu nemá a ve špatných světelných podmínkách se stává téměř neviditelné pro řidiče.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 + five =