Nezařazené

Obavy z návštěvy psychologa? Vyzkoušejte terapii online!

Trápíte se? Nevíte si rady? Zhoršují se u vás panické stavy nebo trpíte fobiemi, ale stud nebo pandemická opatření vám nedovolují opustit domov a vyhledat odbornou pomoc? Nebojte se říct o pomoc jiným způsobem. Takovou možností, která umožňuje zůstat v bezpečí domova, je psychoterapie online. Tato metoda nabízí zcela plnohodnotnou variantu psychologických sezení a osobní terapie. Jak probíhá?

Ven ze svízelné životní situace

Nemoc, úmrtí blízkého člověka, ale také ztráta partnera nebo současné problémy v době karantény a pandemických mimořádných opatření mohou narušit naši rovnováhu. Právě pro tyto případy existuje podpůrná psychoterapie, s jejíž pomocí lze tyto životní situace lépe zvládnout. Kromě těchto případů se však odborníkům na psychoterapii lze svěřit také s depresemi, úzkostnými a stresovými poruchami, fobiemi, poruchami osobnosti nebo problémy se závislostmi.

Svěřte se do rukou odborníků online

V této nelehké době, kdy jsou v rámci boje proti pandemii Covid-19 omezovány společenské styky na minimum, se lze s odborníky setkávat na sezeních online. Probíhají obdobným způsobem jako osobní terapeutická sezení, v některých případech je dokonce přínos psychoterapie online výrazně větší, týká se to hlavně úzkostných poruch, protože se díky domácímu prostředí odbourává prvotní fáze nedůvěry a překonání ostychu. Kromě domácího zázemí hraje roli i větší pravidelnost, protože není třeba k odborníkovi dojíždět. Také frekvenci těchto sezení lze zvýšit dle aktuální potřeby.

Po skypu, messengeru nebo whatsappu

Základem online sezení, obdobně jako při osobním setkání, je oční kontakt s klientem. Ten zůstává zachován skrze videohovor, stejně jako gestikulace a nonverbální komunikace. Před samotným videohovorem terapeut kontaktuje klienta telefonicky a domluví průběh a formu online sezení. Během samotné online terapie se využívají kromě mluveného slova také obrazové materiály, terapeut pomáhá s nácvikem dechových cvičení nebo učí techniku relaxace a svalové strategie. I vzhledem k tomu jsou úspěchy těchto online sezení mnohem rychlejší než v případě osobní terapie.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + 16 =