Cestování

Nudí vás české hory? Zajeďte si zalyžovat do Slovinska!

Blíží se zimní sezona a spolu s ní i tradiční výlety do hor za lyžováním. V některých evropských pohořích již pomalu začíná padat sníh a sjezdovky jsou díky prvním mrazíkům zasněžovány. Právě nyní je nejlepší čas začít uvažovat nad tím, kam se letos vydáte. Pokud už vás nebaví jezdit jen do Krkonoš či na Šumavu, mám pro vás tip. Zajeďte si na lyže do Slovinska.

Kranjska Gora – ráj lyžařů

Slovinsko je tradiční alpskou zemí, která prakticky po celou zimní sezonu nabízí ideální podmínky pro lyžování, a to hned v několika atraktivních střediscích. Tím nejvýznamnějším a zřejmě i nejznámějším centrem je Kranjska Gora. Najdete zde kolem 20 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností, a to včetně černých tras, na nichž se pravidelně konají závody světového poháru v lyžování mužů a žen. Pro Čechy jde o velmi atraktivní lokalitu i z hlediska dobré dostupnosti, neboť se městečko nachází v blízkosti Rakouska a Itálie. Do Kranjské Gory se z Prahy autem dostanete za pár hodin.

Jaké jsou zde ubytovací podmínky?

Výhodou jsou i poměrně rozmanité možnosti ubytování. V obci a jejím okolí se nachází desítky hotelů a penzionů. Detailnější informace o nich najdete na https://www.gradtur.si/cz/lyzovani/destinace/kranjska-gora.htm.

Jistě vás zajímá, kolik stojí lyžování ve Slovinsku. Vězte, že není tak drahé, jak byste možná mysleli. Denní permanentka stojí v průměru kolem 30 EUR, ještě výhodněji vás pak lyžování vyjde, pokud si zajistíte týdenní permanentní vstupenku. Děti do 6 let navíc mohou lyžovat zcela zdarma!

Slovinsko není jen o Kranjské Goře. Jsou zde i další moderní střediska, která rozhodně nezaostávají za italskými či francouzskými centry. Namátkou lze zmínit například Maribor či Kanin. Více informací najdete na https://www.gradtur.si/cz/lyzovani/slovinsko/.

A pokud vás náhodou omrzí lyžování, země nabízí nepřeberné množství zábavy, na své si přijdou i milovníci turistiky. Nudit se ve Slovinsku rozhodně nebudete.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve + 11 =