Domov

Nová matrace vám přinese lepší probuzení

Probouzet se po ránu bez energie, s bolestmi zad a ztuhlými končetinami není zrovna to ráno, které jste si vysnila. Být po ránu stejně unavená jako večer, to o kvalitě spánku moc nesvědčí. Pokud se vám něco takového děje, možná, že přišel čas na pořízení nové matrace.

Příčin nekvalitního spánku může být samozřejmě celá řada. Od nedostatečné délky, přes přejídání se před spaním až po usínání při světle a hluku, ale nesprávná matrace je jednou z nejčastějších.

Kdy je čas na výměnu matrace?

Nejvíce informací o tom, že vaše matrace už neslouží tak, jak by měla, vám dá vaše tělo. Budíte-li se ráno unavená a rozlámaná, je to jasné. Existují ale i další signály. Jestliže stále více a více cítíte na matraci hrboly či dokonce na povrch vystupují pružiny, je něco špatně. Stejně jako když skočíte do postele a ihned se o několik centimetrů propadnete nebo s každým otočením slyšíte matraci hlasitěji vrzat. Matrace už nefunguje také tehdy, když jsou na ní jasně viditelné známky poškození. Když se trhá, páře a samovolně propadá, už taky nebude ideálně sloužit.

Novou matraci si pořádně vyzkoušejte

Jestli je matrace, kterou jste si vybrala, ta ideální pro váš zdravý spánek, poznáte až po několika dnech. Vyzkoušejte si ji tak pár nocí, ani při nákupu na internetu není problém ji vrátit či vyměnit. Každé tělo má totiž při ležení svoji ideální polohu, jíž se musí matrace přizpůsobit. Jestliže je příliš měkká, prohýbá se vaše páteř do nepřirozeného oblouku, moc tvrdá se zase nepřizpůsobí vůbec.

Zkuste moderní pružinovou nebo vrchní matraci

Pokud o nákupu nové matrace uvažujete a nevíte, která by pro vás byla tou vhodnou, zkuste například pružinové matrace. Dnes už se nevyrábí takové, jejichž pružiny budete mít za pár týdnů obtisknuté na zádech. Naopak jsou velmi pohodlné a prodyšné, a to díky až 380 malým pružinám, které jsou po jedné zabalené v malých taštičkách, což snižuje hlučnost matrace.

Praktické řešení představují vrchní matrace, které se umisťují na vaši stávající. Nejen, že vylepší její anatomické vlastnosti, ale chrání ji i proti znečištění.

Na závěr si přečtěte ještě jednu radu. Pokud chcete, aby vám matrace vydržela co nejdéle, mějte postel opravdu pouze na spánek. Sledovat seriály, jíst na ní a používat ji namísto křesla nebo pohovky její životnosti rozhodně neprospívá.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × two =