Auto-moto

Nemá se vám kdo starat o auto, ale chcete jezdit? Zkuste operativní leasing!

Co si budeme nalhávat. Sice existují i ženy automechaničky, ale je jich poskrovnu. Většina něžného pohlaví prostě talent na technické věci do vínku nedostala. Není se za co stydět, protože ačkoliv vás minul zájem o technické vychytávky, jistě umíte připravit perfektní svíčkovou nebo nejlepší narozeninový dort. Nikdo nemůže umět všechno, tak si nechte pomoct od jiných!

Spousta žen má štěstí na muže, kteří autům rozumí a rádi se jim o jejich plechového miláčka postarají. Když už nejde o přítele, tak často vypomáhá tatínek, kamarád či bratr. A jestliže nikoho takového nemáte? Nechte starosti o provoz automobilu klidně na někom cizím. Vezměte si auto na operativní leasing.

S autem na leasing se zbavíte starostí

Na začátek vás musíme varovat. Nejde o klasický (tedy finanční) leasing, nýbrž o operativní leasing. Funguje tak, že si vyberete auto, podepíšete smlouvu na pár let – zpravidla dva, tři apod. Po celou tuto dobu platíte měsíční částku a výměnou za ni můžete autem jezdit. O formality, jako jsou nákup dálniční známky, výměna pneumatik, autoservis, platba povinného ručení aj. se postará leasingová společnost. Auto vlastně nikdy není a nebude vaším majetkem, prostě ho máte jen na dlouhou dobu půjčené.

Tohle je každopádně hlavní důvod, proč je dnes o operativní leasing takový zájem. Mladí lidé nechtějí řešit detaily auta, chtějí ho jen využívat. Dále se tento princip hodí podnikatelům, kteří si dokonce mohou měsíční splátky dát do nákladů. Výhod je ale ještě o něco víc.

Budete jezdit pořád v novém autě

Kdo si dnes může dovolit koupit úplně nové auto? Málokdo má našetřené statisíce. Situaci však opět řeší operativní leasing. Při každé smlouvě dostanete nový vůz, v praxi to tedy vypadá tak, že každých pár let jezdíte v novém autě. Nejde přitom jen o vzhled. Vnímejte hlavně benefit moderních technologií. Moderní auta bývají bezpečnější a nabídnou vám ty nejpokročilejší funkce, parkovací asistenty, mapy apod.

Jak moc luxusní vaše nové auto bude, záleží pouze na vás. Výhoda operativního leasingu spočívá i v tom, že si každých pár let vybíráte nové auto, takže máte šanci zvolit si výši měsíční splátky. Když vyberete prémiový model, budete platit více, spokojíte-li se třeba s Fabií, zaplatíte jen pár tisíc měsíčně.

Nemusíte se bát poklesu ceny auta

Cena automobilu klesá už ve chvíli, kdy s ním poprvé vyjedete z obchodu. Velmi ji ovlivňuje rovněž to, jak se k vozu chováte. V čím horším stavu bude, za tím nižší částku jej nakonec prodáte. U operativního leasingu vás však nic takového nemusí zajímat. Není třeba řešit prodej auta, který je pro laika stejně náročný jako jeho provoz. O vše se postará leasingová společnost. Některé nabízí zákazníkům možnost po ukončení smlouvy odkoupit vůz za zůstatkovou cenu, takže i toto je určitá varianta.

Vyberte si z operativního leasingu a jezděte bez starostí. Pokud si s výběrem nevíte rady, v leasingové společnosti vám jistě poradí.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 + 3 =