Životní styl

Má v dnešní době význam pořízení gramofonu?

V záplavě různých elektronických formátů záznamu zvuku, jejichž výrobci se předhánějí v tvrzeních o jejich dokonalosti, by se mohlo zdát, že klasický gramofon už nemá dnešnímu posluchači nic moc co nabídnout. Ovšem jak dokazují neustále rostoucí grafy prodeje gramofonových desek, nic není vzdálenější pravdě. Gramofony jsou stále oblíbenější nejen mezi hipstery, ale také mezi audiofily, kteří díky svému dokonalému sluchu dokážou ocenit jeho plný a sametový zvuk.

Co stojí za touto oblibou?

Gramofony mají skvělý zvuk, to ale není vše – na rozdíl od elektronických formátů hudby, které si stáhnete odněkud z úložiště, gramofonová deska je skutečná, fyzická věc, kterou navíc v případě starších nahrávek vůbec není snadné sehnat. Když pak někde v zapadlém hudebním antikvariátu seženete první vydání desky vaší oblíbené skupiny, můžete se cítit jako Indiana Jones, který právě objevil Svatý Grál. I samotné přehrávání desek jej jiné. Nestačí pouze stisknout knoflík. Gramodesku musíte vytáhnout z obalu, oparně položit na gramofon, spustit jehlu a teprve pak se můžete usadit a vychutnat si úžasnou hudbu. Součástí tohoto zážitku jsou i samotné obaly desek, které jsou často skutečnými uměleckými díly.

Kde koupit kvalitní gramofon?

E-shopů, které prodávají gramofony, je mnoho. Určitě však neprohloupíte, pokud navštívíte adresu htpshop.cz, kde si můžete vybrat z velkého množství různých přístrojů od renomovaných světových výrobců. Pokud jste z Prahy, můžete navštívit i jejich poslechové studio, kde si můžete jednotlivé gramofony vyzkoušet na vlastní uši a nechat si od zkušeného personálu poradit s výběrem nejvhodnějšího přístroje. Na htpshop.cz seženete kromě gramofonu i hifi zesilovače a kvalitní reproduktory, které vám umožní si vychutnat vaši hudební sbírku naplno.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 2 =