Domov

Látkové pleny mají několik způsobů využití!

Máte miminko a hledáte pro něj kvalitní plínky? Neměla byste se zaměřovat pouze na ty papírové. Stále více maminek se vrací ke klasickým látkovým plenám. Vede je k tomu fakt, že jsou pro děti příjemnější i to, že je lze používat více způsoby. Proč je začít používat a jaké možnosti se nabízí?

Výhod mají látkové pleny hned několik

Látkové pleny jsou variabilnější než klasické papírové pleny. Zatímco papírovou plenu využijte jen na přebalování, plenu vyrobenou z látky použijete na přebalování, ale například i pro utírání, jako lehkou osušku a třeba i jako bryndáček. Často je maminky používají jako stínítko na obličej miminka v parných letních dnech. Látkové pleny se vyplatí i z finanční stránky. Za kvalitní papírové pleny se draze platí a pokud chcete ušetřit, musíte sledovat akce a vyrazit do obchodu včas, aby vás ostatní maminky nepředběhly. Pokud koupíte látkové pleny, budete je mít doma neustále při ruce. Samozřejmě je třeba myslet na to, abyste vždy měla v zásobě několik čistých kousků.

Příjemná bavlna a bambus

Při výběru látkových plen je třeba dávat pozor na kvalitu. Méně kvalitní materiál způsobí, že se plena rychle opotřebuje, kvalitní materiál je naopak zárukou, že plena vydrží v perfektním stavu několik měsíců i let. V současné době jsou na trhu kojenecké pleny ze 100 % bavlny. Jsou příjemně měkké a struktura materiálu nedovolí, že by se plena po několika vypráních zničila. Stále větší oblibu si získávají bavlněné pleny s příměsí bambusových vláken. Bambus zvyšuje pevnost materiálu. Jedná se o antialergický materiál.

Bojíte se praní?

Nechcete si pořídit látkové pěny, protože se nehodláte zdržovat jejich praním? Zamyslete se a spočítejte si, kolik času strávíte tím, že musíte i několikrát do měsíce vyrazit do obchodu a koupit nové pleny. Praní plen není nic složitého. Perou se standardně na 60 °C, pokud jsou více znečištěny tak na 90 °C. Stačí klasický program. Kde koupit? S nabídkou kvalitních látkových plen přichází waldes.cz.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − ten =