Výživa, Zdraví, Životní styl

Kdy začít s posilováním imunity? Ideálně ještě před podzimem. A jak na to?

V létě se tolik nepotýkáme s nejrůznějšími onemocněními a nachlazeními. O to větší rozdíl nastává při sychravém podzimu, kdy najednou všichni kašlou a zůstávají doma s nemocí. Na dostatečnou sílu imunitního systému je přitom vhodné myslet ještě předtím, než se ve vašem okolí začnou objevovat první problémy.

Dostatek energie a posílení nervové soustavy

Větší množství fyzické aktivity, stres z plánování dovolených či návratu do práce a další aspekty vyčerpávají nejenom naše tělo, ale i konkrétně nervovou soustavu. Jedním z prvků, který představuje klíčový aspekt při fungování buněčných procesů v našem těle, je hořčík. S jeho doplněním pomohou potraviny v podobě ořechů, semen, ovoce a zeleniny. Při zvýšené potřebě je dobré přidat také doplněk stravy HOŘČÍK + B6, což může pomoci se snížením pocitu vyčerpání a únavy.

Nepřetržité budování imunity

Lidský imunitní systém je neuvěřitelně důmyslný a dokáže si poradit s celou řadou problémů. Skládá se ze dvou částí, kdy první z nich je nespecifická imunita a druhou představuje specifická imunita zaměřená proti konkrétním patogenům. Obě složky fungují v souladu. Není však žádným tajemstvím, že pro dostatečnou funkci buněk imunity je důležitý dostatek energie. Výraznou pomocí je také přítomnost látek, jako je například kyselina askorbová známá hlavně pod označením vitamin C. Pro doplnění této důležité sloučeniny je vhodné konzumovat více ovoce a zeleniny. V problematickém období se doporučuje zvýšit denní dávku pomocí užívání doplňku stravy EXTRA C 500.

Buďte ke svému tělu hodní a odvděčí se vám

Když budete na své tělo dostatečně hodní a poskytnete mu odpovídající výživu, odvděčí se vám spolehlivým fungováním a odolností proti nemocem. Užívání doplňků výživy může vaši snahu ještě o kousek zefektivnit, a napomoci tak spokojenému životu ve zdravém těle.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − 7 =