Domov, Finance

Jaký je rozdíl mezi pojištěním majetku a domácnosti?

V současné době spousta lidí stále netuší, jaký je rozdíl mezi pojištěním majetku a pojištěním domácnosti. Většinou se domnívají, že se jedná o jeden a ten samý produkt, ovšem opak je pravdou. V následujících řádcích vám proto představíme základní rozdíly. Stejně tak vám vysvětlíme, na co byste si měli dávat pozor při sjednávání majetkového pojištění.

Při nastavování pojistné smlouvy byste si měli ujasnit, co všechno by mělo pojištění pokrývat. Jestliže bydlíte někde v kopci, nepotřebujete pojištění proti povodním. S konkrétním řešením by vám však měl poradit kvalifikovaný pracovník. Chcete si sjednat majetkové pojištění online, abyste nemuseli nikam chodit? Prvně si o možnostech zjistěte více informací.

Kombinace obou druhů pojištění

Pro komplexní ochranu se doporučuje zkombinovat pojištění domácnosti i majetku. Dávejte si pozor také na pojistnou částku, aby nebyla smlouva podhodnocená. Pojištění byste si měli upravit také poté, co provedete rekonstrukci či nějaké změny na majetku. Zvyšuje se tím totiž hodnota vašeho majetku.

Pojišťovny uvádějí, že nejčastějšími problémy jsou vodovodní škody a škody vzniklé přepětím či zkratem. V případě vodovodní nehody špatně skončí i vybavení objektu, v čemž vám pomůže pojištění domácnosti.

Co každé pojištění kryje?

Pojištění domácnosti se vztahuje na nábytek, elektroniku, svítidla, koberce, ale i předměty osobní potřeby. Pojištění majetku pak pokrývá škody způsobené na radiátorech, obkladech, dveřních zárubních, podlahových krytinách a zateplovacích materiálech ve stropech či podlahách, například požárem, vodou a podobně. I když si zabouchnete dveře od bytu, tak jeho znovuotevření si můžete uplatit v rámci pojištění.

Kompletní seznam krytí škod dostanete přímo ke smlouvě, takže uvidíte, na co se pojištění vztahuje.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × five =