Rodinné finance

Jak můžete ve vaší domácnosti ušetřit tisíce korun? Zjistěte to

Aniž byste si to uvědomovali, možná i vy vyhazujete každoročně několik tisíc korun oknem. To vše jenom proto, že špatně spravujete svou domácnost. Jelikož aktuálně jsou úspory více než aktuální, podívejme se na několik hlavních možností, jak ušetřit. Začneme tím nejdůležitějším. Tím je elektřina. Zde je rozhodně dobrou cestou vypínat své spotřebiče. I takzvaný stand-by režim může spotřebovat tolik proudu, že se to na výsledném účtu výrazně projeví. Stejně tak je dobrým tipem i pravidelné odmrazování lednice a mrazáku. Obojí funguje lépe a s jistotou menšího odběru. Zapomínat byste však neměli ani na pravidelné zhasínání, nebo využití úsporných žárovek.

Pokud se nechcete omezovat, zkuste také najít jiného dodavatele. Dnes je možné si jednoduše a online zjistit, od koho můžete elektřinu odebírat. Zjistěte ceny elektřiny 2015, stejně jako toho dodavatele, který je má nejnižší. Rázem tak spoříte několik tisíc bez toho, abyste dělali cokoliv jiného, než doposud.

Nezapomínejme také na plyn

I ten je významnou výdajovou položkou a i u něho platí, že je třeba ho šetřit. Pokud zůstaneme u výše zmíněné možnosti, i zde není problémem si jednoduše porovnat jeho ceny a najít výhodnějšího dodavatele, než máte doposud. Jeho kvalita, stejně jako současné rozvody zůstanou stejné. Srovnání cen plynu, stejně jako samotná změna je především krok administrativní. Navíc většina z těch nových vyřídí vše potřebné za vás.

Chcete-li šetřit ještě více, je třeba zaměřit se i na další věci. Pokud plynem vaříte, můžete zkrátit dobu přípravy tím, že použijete obyčejnou pokličku. Při vytápění zase hraje roli kvalitní izolace fasády, nebo nová okna. I to se podepíše na několikatisícových úsporách.

Kde nového dodavatele najít?

Aby byly úspory skutečně co nejvýraznější, je dobré všechny nadnesené varianty kombinovat. Proto prozradíme i místo, kde si ceny porovnat a nového dodavatele najít. Je to web Uspory.cz, který je v tomto směru jedničkou. Sami se přesvědčte o tom, kolik byste s novým dodavatelem mohli platit. Garantujeme, že budete překvapeni.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine + twelve =