Cestování

Dubrovník je perla Jadranu. Co vám nabízí?

Chorvatsko je charakteristické svou dlouhou historií a tradicemi. Po celé zemi jsou rozesety nádherné paláce, skalnatá města, ale i půvabné přístavy. V některých oblastech je život opravdu rušný, v jiných naopak přetrvává poklidná atmosféra. Pokud hledáte destinaci, která rozhodně stojí za návštěvu, zamiřte do Dubrovníku nacházejícího se uprostřed dalmatského pobřeží.

Dubrovník se proslavil jako perla Jadranu, neboť se jedná o místo, které je středověké, mýtické a občas i magické. Staré město z jedenáctého století je takřka neporušené, a to především díky tomu, že se jednalo o hlavní obchodní centrum a jedno z nejbohatších měst v jižní Evropě.

Do Dubrovníku za památkami

Jestliže vám historie jako taková není cizí, pravděpodobně se nebudete po celou dobu dovolené opalovat na plážích, i když o tom často Chorvatsko dovolená je. Zavítejte také na historické atrakce, které si vás jednoznačně podmaní svým kouzlem. Přímo na hlavní třídě Stradun se nachází 31 metrů vysoká zvonice, která pochází z roku 1444. Je nepřehlédnutelná. Dále za zmínku stojí pevnost sv. Jana, Knížecí palác sloužící jako muzeum, kostel sv. Blažeje či dubrovnická synagoga z patnáctého století.

Odpočinek přímo na pláži

Dubrovník se neproslavil jen tím, že sloužil jako kulisa k oblíbenému seriálu Hra o trůny, ale také svými nádhernými plážemi. Ideální je pláž sv. Jakuba, která nabízí vše potřebné, co na celodenní pobyt na pláži potřebujete. Pronajmete si zde slunečníky i lehátka, po koupání ve slaném moři se osprchujete, zahrajete si plážový volejbal a občerstvíte se v některé z místních kaváren.

Ubytování si objednejte co nejdříve, protože ta lepší zařízení se rychle plní. Podívejte se tedy na dovolené na stránkách https://www.hrvaska.net/cz/, kde si můžete svůj vysněný zájezd rovnou rezervovat.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × 1 =