Cestování

Dovolená v Chorvatsku je zábava

Určitě znáte spoustu narážek na Čechy, kteří každý rok jezdí na dovolenou do Chorvatska, poměrně často se ještě používá označení Jugoslávie. Mají vždy ponožky v sandálech, špatnou náladu a ke svačině paštiku. Nenechte se těmito narážkami zviklat, Chorvatsko je pro Čechy asi nejlevnější, kulturně podobná a zároveň i poměrně nedaleká destinace. Každý si navíc svůj pobyt může naplánovat podle svých preferencí, v zemi Bronislava Tita, jehož činnost je stále na chodu společnosti znát, najdeme o mnoho více než jen pláže a moře. Kdo tedy hledá aktivní dovolenou, rozhodně ji najde i zde a není třeba kvůli ní létat na druhý konec světa.

Připadáte si jako doma

V některých oblastech bude tato věta platit doslova. Na balkánský poloostrov vyráží ročně desítky tisíc Čechů, tudíž je velmi pravděpodobné, že nějaké potkáte. Přeplněné pláže jsou však noční můrou každého cestovatele. Naštěstí i v některých exponovaných oblastech lze najít neznámá místa a takřka liduprázdné pláže. Vhodná místa pro vaše výlety najdete na https://www.hrvaska.net/cz/robinzonada/. My se nyní podíváme na některé zajímavé oblasti, jež je možné navštívit.

Prastará Dalmácie

Zmínky o Dalmácii najdeme už ve starověku, v té době byla obsazena Římany. Dnes je obsazena turisty. Naštěstí ne všude. Pokud se vyhnete okolí Zadaru a Dubrovníku, jistě narazíte na nějakou krásnou pláž, na níž se budete koupat klidně i sami. Zároveň lze pořádat výlety do krásného zalesněného okolí a odpočinout si od neustálého náporu slunečního svitu. Jistě taky hledáte Chorvatsko ubytování, tedy, které vám bude nejvíce vyhovovat. Oblíbenou variantou jsou kempy, kam dorážejí turisté v karavanech, pronajímají si chatky či staví vlastní stany. Hledáte však na dovolenou něco luxusnějšího? Pak jsou jistě dobrou variantou Chorvatsko hotely, kde je o vaše pohodlí pečováno o dost více. Vyrazte na vlastní Robinsonády po Chorvatsku.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − ten =