Cestování

Dokáže správně vybrat zájezd?

Dovolená je úžasná věc, ale jen tehdy, když si dokáže poradit s výběrem zájezdu. Vybrat dovolenou pro vás a třeba i pro celou vaší rodinu je oříšek, který musíte umět rozlousknout. Čeká vás výběr zájezdu a nechcete udělat chybu? Máme pro vás hned několik cenných rad.

Správně vybraná destinace vs. finance

Nejdříve ze všeho musíte posoudit vaši finanční situaci a určit si, kolik peněz do dovolené investujete. Někdo si na dovolenou půjčuje, což ale nemusí dopadnout dobře. Uvědomte si, že je to další půjčka, která by mohla zatížit váš rodinný rozpočet. Podle vašeho rozpočtu začněte vybírat. A nemusíte mít obavy, najdou se i nabídky se zájezdy do exotických destinací za méně než 10 000 Kč!

Přehledně a rychle

Při výběru zájezdu se neomezujte na nabídku jedné cestovní kanceláře. V České republice jich působí stovky. Jistotu, že vyberete zájezd od seriózní cestovní kanceláře budete mít, pokud se podíváte například na portál NewTravel.cz. Nabízí srovnání zájezdů od desítek prověřených cestovních kanceláří. Zájezdy se zde vybírají snadno – stačí zadat datum, destinaci nebo typ dopravy a okamžitě se vám zobrazí zájezdy splňující vaše kritéria. Na portálu se nabídky aktualizují každou minutu. Šance, že zde narazíte na cenově výhodné zájezdy jsou velmi vysoké.

Zábava pro všechny

Pokud vybíráte dovolenou, musíte se snažit, aby se na místě našla zábava pro všechny účastníky. Jedině tak bude dovolená zážitkem. Informace o možnostech vyžití vám podá cestovní kancelář, zapátrejte ale i sama. Na internetu je informací více něž dost, pomoci mohou i diskusní fóra.

Pojistěte se!

Některé zájezdy mají v ceně zahrnuto i pojištění na cesty. Není to ale pravidlem. Na cesty do zahraničí si vždy sjednejte cestovní pojistku, hodí se i připojištění zavazadel či pojištění odpovědnosti. Pokud si objednáte zájezd bez dopravy a vyrazíte vlastním autem, neměla by vám chybět havarijní pojistka.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 3 =