Cestování

Cimbálovka v Praze – to je skvělá moravská a slovenská zábava v hlavním městě

Kvalitní lidová muzika umí dát správnou atmosféru nejedné akci. Ať již jde o ty soukromé, nebo firemní. A známé lidové písničky z Moravy, Slovenska, ale též Čech, si lze díky hudebníkům z Cimbálka Vltava Praha vyslechnout i Praze.

Petr Goryczka dal dohromady nadšené moravské muzikanty a zpěváky, a cimbálovka v Praze přestala být nedostupným zbožím. Obvykle se hraje ve čtyřčlenné sestavě. Nechybí cimbál, housle, kontrabas a viola. Tradiční repertoár tvoří notoricky známé lidové písně, jako Za tú horů, za vysoků; To tá Heľpa; Nepi Jano, nepi vodu; Vínečko bílé; Když jsem šel z Hradišťa; Beskyde, Besyde, kdo po tobě ide; Išeu Macek do Mauacek a mnoho jiných. Zkušeným hudebníkům nedělají problém ani jiné žánry. Rádi zahrají písničku na přání a blízký jim je z dalších žánrů především folk. Hraje se obvykle v krojích, ale na vyžádání je možný třeba i společenský oděv.

Kam si pozvat cimbálku?

Zcela jiný říz dá cimbálka svatbě. Pokud jde navíc o svatbu, kde je jedním z partnerů Moravák či Slovák, tradiční folklor v podání výborných hudebníků, je téměř nutností. Podobně, jako na různých rodinných oslavách. Kulatiny, výročí, oslavy všemožných úspěchů, promoce, křtiny – když slavíte ve velkém, živý folklor udělá z rodinné oslavy nezapomenutelnou akci.

Cimbálku si však rády zvou i firmy: na podnikové večírky pro zaměstnance, pro obchodní partnery, na teambuildingové akce. S cimbálkou se i nutná povinnost promění na skvělou party.

Cimbálka Praha je pojem i při koštech, speciálních akcích v restauracích či v lázních. Živá hudba vždy zvedne úroveň, cimbálovka je navíc extrémně atraktivní.

Rezervujte si svoji živou cimbálku

Plánujete akci, kde by byla cimbálka vítaným zpestřením? Včas si ji zarezervujte. Cenu si domluvíte individuálně. Obvykle je účtováno 3000 až 4000 Kč za hodinu. Minimální cena za akci je 8000 Kč. Možné jsou i akce mimo Prahu. V tomto případě se k ceně akce připočítává 9 Kč/km.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen − seventeen =