Sport

Boj za hezčí nohy a zadek: Zkuste inline bruslení

Kdo chce mít pevnou vytvarovanou postavu, ten musí cvičit. Jiná cesta prostě neexistuje. Cvičení ovšem nemusí být nuda, měly byste se na něj těšit. Jedině tak vás bude bavit a dokážete ho provozovat pravidelně, což je pro viditelné výsledky důležité. První úkol v boji za hezčími stehny a zadkem tedy zní: Najděte si svou vysněnou aktivitu. Může jít třeba o inline bruslení.

Kolečkové brusle nejsou žádnou novinkou, přesto se v posledních letech rozmáchají více než kdy dříve. Může za to zejména narůstající počet cyklostezek na území naší republiky. Přibývá míst, kde se dá na bruslích pohodlně jezdit. Nemáte ve svém okolí také nějakou pěknou stezku?

Vycvičte nohy a spalte kalorie

Bruslení vám procvičí zejména stehna a zadek, nicméně jde také o skvělou kardio aktivitu, při níž spálíte mnoho kalorií. Pokud pojedete rychlostí 16-17 km/h, spálíte za hodinu 600 kalorií, což je hodně. Ve srovnání s během je však bruslení mnohem méně náročné a pro tělo přirozenější. Nenamáháte při něm klouby.

Brusle jsou investice na dlouhá léta

Dobré brusle stojí kolem dvou tisíc korun, nicméně vydrží dlouhá léta. Jen je občas potřeba koupit novou brzdu a kolečka na brusle, která se postupně sjíždí. Čas od času je také můžete otočit, typicky se totiž sjíždí z jedné strany.

Tip: Čím větší kolečka na brusle si pořídíte, tím rychleji pojedete a déle se svezete. Na druhou stranu větší kolečka jsou hůře ovladatelná a déle jim trvá, než se rozjedou.

Nemusíte jen nudně jezdit

Na bruslích si každý najde to své. Někomu vyhovuje jezdit s kamarádkou, další si dá sluchátka a jede si po cyklostezce sám. V takovém případě dávejte ovšem bedlivý pozor na ostatní sportovce, připravujete se o jeden smysl a o to více musíte koukat kolem sebe. Za vyzkoušení stojí také inline hokej. Na ten s sebou můžete vzít třeba i svou drahou polovičku.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − 2 =