Domov

Bezpečný a praktický vstup na půdu umožňují skládací schody

Nechcete věšet prádlo na půdě, protože se bojíte, že se do podkroví po zpuchřelých schodech nedostanete? Rozvrzané, prošlapané schodiště můžete jednoduše strhnout a nahradit skládacími schody. Vyrábějí se v dřevěných nebo kovových variantách, mají různé délky, součástí může být zábradlí i horní poklop. Jednoduchou manipulací dosáhnete zasunutí schodů pod půdní prostory, stejně tak je snadno vysunete. Lehké půdní schody s prostým mechanismem zvládne složit i vysunout žena, starší osoba či dítě.

Skládací a vysouvací schody Fakro v dřevěném provedení

Podívejme se na možnosti, jež půdní schody Fakro a JAP nabízejí. Schody na půdu značky Fakro přinášejí různé varianty skládání, vysouvání nebo stahování. Skládací schody LWL Lux jsou vybaveny madlem ve středním dílu a odlehčeným poklopem, jenž dostatečně izoluje před tepelnými ztrátami vycházejícími otvorem pro schodiště. Troj nebo čtyřdílný žebřík je odsunut od poklopu tak, že je možno pohodlně klást chodidla na žebřiny. Stupně jsou opatřeny protiskluzovým materiálem. Rozměry schodů jsou od 60×120 cm po 70×140 centimetrů. Skládací schody se vejdou do místnosti se světlou výškou 280 nebo 305 centimetrů.

Obyčejné, termoizolační a protipožární schody na půdu

Vysouvací schody se vyrábějí v protipožárních, super termoizolačních úpravách a dalších. Termoizolační schody se hodí do objektů s vysokým rozdílem teplot mezi obývanými a užitkovými prostory. Protipožární půdní schody tvoří ohnivzdornou bariéru při požáru v budově. Zajišťují jak vysoký stupeň protipožární ochrany, tak komfortní přístup do půdních prostor.

Půdní schody JAP v pozinkované úpravě

Schody na půdu JAP mají podobné vlastnosti jako schody Fakro s tím rozdílem, že místo dřeva je užito kovu s uměleckým zpracováním. Zajímavá vertikální kroucení schodů nejsou na překážku snadnému vysouvání ani jednoduché obsluze. Poklopy mají jak termoizolační, tak protipožární vlastnosti. Například ohnivzdorné schody na půdu Pusso PP jsou opatřeny plechovým sendvičovým víkem – v dřevěném rámu jsou zabudované izolační materiály se zinkovým opláštěním. Barva rámu je bílá, schodnice jsou černé s galvanickým pozinkem. U jiných typů se používají dřevotřísková víka, schodnice jsou ze stejného materiálu jako u protipožárního typu schodů. Všechny typy schodů prodává firma Atex Planá.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × 2 =