Digitální mikrometry jsou inovací mikrometrické technologie a jsou schopny provádět velmi přesná měření, přičemž většina z nich dokáže měřit s přesností 0,001 mm. Slouží tedy k mimořádně přesnému měření, které se provádí buď v metrických, nebo imperiálních jednotkách.
Velkou výhodou je, že digitální mikrometry dokonce nabízí naměřené hodnoty převádět z jedné soustavy na druhou stisknutím jediného tlačítka. Tlačítko pro vynulování zase umožňuje v libovolném okamžiku vynulovat měření, což využijete při srovnávacím a přírůstkovém měření.
Proč investovat do digitálního mikrometru?
Samozřejmě existují i analogové varianty, ovšem digitální jsou mnohem lepší volbou, a to hned z několika důvodů. Údaje se elektronicky generují a zobrazují na LCD displeji, který je většinou umístěn namísto stupnic.
Některé mikrometry mají datový výstup umožňující připojení k počítači. Namísto ručního záznamu je potom možné měření ukládat do tabulky.
Další používané nástroje v průmyslu
Vedle měřidel narazíte taktéž ještě na kalibry, jež slouží pro kontrolu vyrobených obrobků. Kalibry na rozdíl od měřidel nemají žádnou stupnici, ale disponují dobrou a zmetkovou stranou. Snížíte tím zmetkovost, protože kalibry jsou vysoce přesné.
Současný trh je rozmanitý a kalibry jsou k dostání v několika provedeních. Závitové kalibry slouží ke kontrole vnitřních závitů. Většinou si vystačíte se standardními velikostmi, ale v případě specifického požadavku se vyrábí kalibry na míru. Další možností jsou měřicí kroužky, válečkové kalibry pro měření vnitřních rozměrů obrobků a třmenové kalibry pro měření vnějších rozměrů obrobku.
Jestliže hledáte odborníka na měřidla a kalibry, podívejte se na stránky https://www.meridla.cz/kalibry/. Jedná se o společnost Michovský-TOOLS s.r.o. s letitými zkušenostmi a bohatou produktovou nabídkou.