I když se budete sebevíc snažit držet děti od elektroniky dál, stejně si k ní cestu najdou. Tablety a telefony poznají u kamarádů, ve školce či ve škole a vám nezbyde nic jiného než jim také jeden koupit. Jenže jak jim vysvětlit, že není zrovna dobré u těchto elektronických hraček trávit veškerý volný čas?
Dětem to prostě nevysvětlíte. Jedinou šancí je najít ještě nějakou jinou hračku či zábavu, která by je dokázala tolik nadchnout. Ideálně aby byla na čerstvém vzduchu, zároveň v blízkosti domova, abyste je měli pod dohledem, a také aby si sem mohly pozvat kamarády. Co odpovídá všem těmto kritériím? No přece dětská hřiště a skluzavky!
Hřiště na zahradě je pohoda pro děti i rodiče
Ano, za vašich dětských let jste si určitě chodili hrát na hřiště na ulici společně s desítkami dalších kamarádů. Scházeli jste se tam denně po škole a domů se vraceli se soumrakem, abyste dorazili včas na večeři a stihli si napsat úkoly. Jenže dneska je všechno jinak.
Pustit dítě samotné ven znamená muset se strachovat, zda se v pořádku vrátí. Všude jezdí spousta aut, pohybují se podivní lidé a najít slušné kamarády není zrovna jednoduché. Daleko bezpečnější je mít děti pod dohledem na vlastním hřišti na zahradě. Za těch pár tisíc to rozhodně stojí.
Za kolik se dá takové hřiště pořídit?
Záleží, co od něj očekáváte. Dvě houpačky pořídíte za necelé tři tisíce korun. Domeček s lezeckou stěnou, žebříkem, skluzavkou a pirátskou vlajkou na vrcholu stojí deset tisíc korun. Většinou je také možné pořídit si nějakou základní sestavu a v případě úspěchu u dětí dokoupit přídavný modul.
Bohatou nabídku, díky níž si uděláte představu o cenách, objevíte například v e-shopu Skluzavky.cz. Tam letos ke všem dětským hřištím rozdávají pěnové polštářky zdarma, nabízí i montáž. Sestavení hřiště ovšem zvládne laik zhruba za 1-4 hodiny. Tak kdy začnete stavět?